איך לנהל נכון את תהליך מיתוג ועיצוב גרפי

כאשר אנחנו פותחים עסק חדש או חברה חדשה, אחד הדברים הראשונים בתכנון ובניית העסק הוא למעשה יצירת הזהות הרצויה לנו לעסק והגדרת קהל המטרה של המוצר שלנו.

תהליך בניית הזהות העסקית נקרא למעשה מיתוג עסקי והוא חלק מהותי באסטרטגיית הצמיחה של כל עסק או חברה.

תהליך מיתוג ועיצוב גרפי נבנה בכדי לספק ערך מוסף בשרשרת השיווק ויצירת העדפה של לקוחות פוטנציאליים למוצר.

אם כך, מה הם בעצם השלבים בתהליך בניית המיתוג לעסק?

מיתוג ועיצוב גרפי - כל השלבים:

שלב 1: איסוף וריכוז המידע השיווקי – לפני שנתחיל בכלל בשלב מיתוג ועיצוב גרפי לביצוע עבודות גרפיקה והנראות של העסק או המוצר, נערוך בדיקה יסודית אודות השוק בו הוא נמצא ואל מול מי הוא מתמודד.

נגדיר היטב את יתרונות העסק שלנו ומה בעצם מבדל אותו ממתחריו.

בסופו של דבר נגבש את המסרים הנכונים והמתאימים לעסק שלנו ומה אנחנו בעצם רוצים לשדר ללקוח.

צריך לזכור שאנו חיים כיום בסביבה מאוד תחרותית וכל צרכן פוטנציאלי לפני בחירה במוצר או חברה, עובר גם תהליך עם עצמו של הבדלה ובחירה.

כאשר אנחנו ממתגים עסק/מוצר אנו בעצם הופכים את המוצר למותג שעקב תכונותיו הצרכן ירצה לבחור בו ויעדיף אותו על פני מתחריו.

שלב 2: עיצוב השפה הגראפית – השפה הגראפית שניצור הינה בעלת חשיבות רבה בהצלחת בניית אסטרטגיית מיתוג.

בעזרת המידע שאספנו נתחיל לעבד את החומרים ל"שפה גראפית" ולתדמית.בניית שפה גראפית ייחודית המורכבת למעשה ממילים, אימג'ים, צבעים וצורות אשר מחוברים יחדיו ויוצרים מראה אחיד וזכיר התואם למסרים השיווקים שהחלטת להעביר.

עסקים קטנים ללא תקציבי שיווק יסתפקו בבניית לוגו בתהליך מיתוג ועיצוב גרפי ויטמיעו אותו בניירת המשרדית ובאתר אינטרנט.

לעסקים עם תקציבי פרסום גדולים תידרש בניית שפה גראפית המאפשרת יצירת פלטפורמה שלמה לפיתוח ערוצי פרסום אשר נאמנים ל"רוח" המותג מבחינת הנראות והמסרים.

שלב 3: הטמעת השפה הגראפית בערוצים השיווקיים – בשלב הטמעת השפה הגראפית בחומרים השיווקיים הרלוונטיים, תפקידו של המעצב גרפי בליווי של התהליך חשוב מעין כמוהו.

לא פעם הרצון של הלקוח להעביר הרבה מסרים או רעיונות, עלול לגרום למצב של ריבוי מסרים, בלבול ואף הטעיה ביצירת האימג' שקהל המטרה אמור לראות.

לכן חשוב ליווי נכון של התהליך.

המטרה היא: כאשר לקוחות פוטנציאליים יבחנו את המוצר שלך הם יוכלו בקלות ובמהירות לדעת לשייך אותך לקטגוריה הנכונה ולהבין אם זה המוצר שהם צריכים ומה יתרונותיו אל מול המתחרים באותה קטגוריה.

זכרו, ריבוי מסרים יבלבל את קהל המטרה ויגרום להם ללכת לכיוונים אחרים.

תפקידו של המעצב הוא לדאוג לנראות עקבית ואחידה לכל אורך "השדרה" השיווקית ומוצרי החברה, החל מ: עיצוב פלייריםעיצוב כרטיסי ביקור, עיצוב ובניית אתרים, בניית אתר לעורכי דין, קטלוגים, ברושורים , דף הפייסבוק, מצגת, העברת המסר בצורה ברורה וחדה ועוד…

דגשים חשובים בתהליך מיתוג ועיצוב גרפי:

  • בידול חזותי – חשוב מאוד שמעצבי גרפיקה שלכם ייצור בידול אל מול המתחרים כך שוויזואלית העסק שלכם יראה שונה מהמתחרים באותה קטגוריה ויהיה לו הייחודיות המאפיינת רק את המוצר שלכם מהמתחרים.
  • שימוש בצבעים – קטגוריות מוצרים שונות מאופיינות על יד צבעוניות מסוימת לכן שימו לב שהצבעוניות אכן תואמת את המוצר ואל תיתפס לצבע מסוים רק מפני שאתה אוהב אותו. לכל צבע יש את המסר ומה שהוא מסמל הייחודיים לו.
  • תאהב את הלוגו שלך – בסופו של יום לאחר שבחרת את הלוגו שלך בחר בו מתוך השלמה ולא התפשרות!!! עיצוב לוגו של העסק ילווה אותך לאורך שנים רבות ואמור להיות ה"פנים" של עסק. בעלי עסקים שאוהבים את הלוגו שלהם יקדמו אותו בחדווה ובמרץ.

זכור: תהליך מיתוג ועיצוב גרפי מקצועי הוא הבסיס להצלחה שלך!!!

תוכן עניינים
מעוניינים בשירות מיתוג ועיצוב גרפי מקצועי?
מלאו פרטים בטופס
ונחזור אליכם מיד עם הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד!
צפו בתיק העבודות שלנו:
מעוניינים בשירות מיתוג ועיצוב גרפי מקצועי?
מלאו פרטים בטופס
ונחזור אליכם מיד עם הצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד!
מאמרים קשורים:
אהבתם?
שתפו עם חברים: